Event 2009 participants

 

EURECOM ALUMNI DAY

Friday, JUNE 26, 2009, Sophia Antipolis

Participant list (at 2011/11/07)

1994
Marc-Yves BAECHLI
Alexandre GONTHIER
Stéphane POUYAT
 
1995
Alexandre BOUQUIN
Stéphanie CERVETTI
Christophe CHANTEPIE
Cécile DOUCET-RIOS
Robert HASSON
Franck LHUISSET
Renaud MARCADET
Jean-Baptiste MARCAIS
Olivier MARTINEAU
 
1996
Pierre ABEL
Meryem AQALLAL
Didier SAMFAT
 
1997
Christian HERZIG
Florin ITEN
Gaëlle LE ROUX
Fabrizio TOMATIS
 
1998
Gaëlle JAUPITRE
Jean-Baptiste LEHMANN
 
1999
Andrea ANCORA
Yves COSENDAI
Benoît GILLIGMANN
Stéphane GRUBER
Jakob HUMMES
Nikola KNEZOVIC
Pietro MICHIARDI
Stéphane SCHITTER
Thierry ZAUGG
 
2000
Stefano CROSTA
Marc Emmanuel FOUCART
Grégoire GALIEVSKY
Patrick GARCIA
Tristan GUILPIN
Xavier LAMORLETTE
Patrick LOUIS
Malik MEFTAHI
Emile MOUKARZEL
Olivier SWEDOR
Corinne TOUATI
 
2001
Ludovic FOURNIER
Frédéric JACOT
Steve A. ROUILLER
Saulo SINI
 
2002
Jérôme CLERICO
Bruno DE SMET
Jérôme HAERRI
Céline PASTY
David PISTORI
Aurélie ROSER
Issam TOUFIK
 
2003
Luca Giulio BRAYDA
Emeline JARANTOWSKI
Federico MATTA
Céline PLAISANCE
Catherine SLOWIK
Mehdi TOUATI
 
2004
Mahdi BOUZOUBAA
Giuseppe CANDELA
Najib EL MOKHTARI
Pascal MARTEL
Frédéric MONTAGUT
Lars RENFER
 
2005
Ivan AIMALE
Othman AIOUCHE
Farouk BELGHOUL
Patrick BIZEAU
Carole DOHAN
Nadia FAWAZ
Charlotte HUCHER
Urs HUNKELER
Mikko LEHTONEN
Corrado LEITA
Nicolas MACAIRE
Marco PALEARI
Karima REHIOUI
Amélie SAULNIER
Luca SCALABRINO
Thomas SEILER
Stefania SESIA
 
2006
Omar BOUTAHAR
Marco CASSINI
Noreddine EL AJI
Zineb FIRDAWCY
Hannes GEISSBUEHLER
David HURLIMANN
Harri LEHTOLA
Mauro LEONELLI
Stéphane PARIS
Marc PAVOT
Diego PERINO
Andreas RUEEGG
Alessandro SORNIOTTI
Marco VALENTE
Matteo VARVELLO
 
2007
Olivier BEAUVAIS
Charles BERNHEIM
Damien BIRRAUX
Marc BOMBRUN
Marianna CARRERA
Pierre-Remi CURATOLO
Leucio Antonio CUTILLO
Carlo Dario FANARA
Fabio FORCINITI
Guillaume GIGONZAC
Giuseppe GIORDANO
Nicolas HANUS
Hiba KADRI
Lorenzo ODORICO
Vincenzo SANTORO
Marion SERPANTIE
Anselmo STELZER
Emanuele TEMI
Sebastiano TORNESELLO
Romain TREVISIOL
 
2008
Davide BENATO
Piotr DULA
Fahd EL MOUJAHID
Stefano FERRARI
Adrien GIRARD
Haowei JIANG
Daniel KNORRECK
Cristian MACARIO
Samir Alberto MEDINA PERLAZA
Lucia MOLINO
Marcin PIETRZYK
Carina SCHMIDT
Sawssan TAHA
 
2009
Mohammed El Hadi TIAB